Podsumowanie miesiąca - lipiec 2023
„Krwawa kąpiel nad Krutynią” - Marta Matyszczak
Wzbudzająca salwy śmiechu kanonadą absurdalnych, ale zarazem w pełni zabawnych incydentów. Frapująca zawiłą zagadką kryminalną, która tworzy wielowarstwowe oblicze zbrodni. Rozczulająca narracją, którą ukształtowano z perspektywy dwóch charakternych, ale niewątpliwie urokliwych w swojej zadziorności kotów.
„Krwawa kąpiel nad Krutynią” to zaaranżowana w scenerii Pojezierza Mazurskiego komedia kryminalna, która wznieca u odbiorcy całkiem skrajne doznania. Bezsprzecznie bawi fragmentaryczną kuriozalnością wykreowanych zdarzeń, ale jednocześnie intensywnie intryguje.
„Ogród numer czterdzieści” - Katarzyna Kostołowska
Rozczulająca romantycznymi tonami, które niczym płatki róży zachwycają subtelnością dotyku, ale i szaleństwem ognistej barwy. Meandrująca pośród życiowych ścieżek, wypełnionych gęsto kłującymi ostami trosk. Obrazująca nieokiełznane oblicze pięknej pasji, będącej remedium na największe smutki świata.
„Ogród numer czterdzieści” to trzeci tom zaaranżowanej na terenach działkowych serii, która z czułością otula idylliczną wizją kwitnących scenerii, ale i z realizmem spowija goryczą problemów dnia codziennego.
„40. Raków” - Agnieszka Peszek
Z mroczną finezją kompilująca dwie mocne w wydźwięku odsłony literatury. Uzależniająca złożonym obliczem kryminalnej intrygi. Obnażająca ze śmiałością ponure implikacje zakorzenionych pod skórą traum.
„40. Raków” to przekonująco zaaranżowany mariaż thrillera psychologicznego i powieści kryminalnej, który zatrważa krwawą wymową zbrodni, intryguje precyzyjnie rozpisanymi meandrami psychologicznymi, a także subtelnie dotyka strun wrażliwości.
„Plac Literacki 7” - Justyna Grosicka
Otulająca unoszącym się ze stron intensywnym zapachem ciast i stron wiekowych woluminów. Obnażająca gorycz, która wkrada się podstępnie w szczęśliwą prozę dnia. Z czułością napawająca nadzieją, że „po burzy zawsze wychodzi słońce”.
„Plac Literacki 7” to pełna ciepła, prawdziwych emocji oraz życiowych prawd powieść. Historia rozpisana estetycznym piórem wręcz z czarującą autentycznością!
„Ostatnia róża Szanghaju” - Weina Dai Randel
Obrazująca gorzki posmak miłosnych uniesień serca. Przenikająca do głębi muzycznymi tonami z pasją wygrywanych na pianinie melodii. Z wrażliwością oddająca oblicze wojennej zawieruchy w szanghajskiej scenerii.
„Ostatnia róża Szanghaju” to opowieść kompilująca obyczajową osnowę oraz akcent subtelnego romansu z historycznym tłem przypadającym na okres najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. I przy tym rozpisana z finezją bliską literaturze pięknej, bogata w zachwycające porównania i niestroniąca od barwnych metafor.
„Pisarka” - Magda Stachula
Z pasją eksplorująca tkwiące na dnie duszy demony. Obnażająca mroczne oblicze świata literatury zza kulis. Przenikająca enigmatyczną osnowę ludzkich emocji – skrzętnie skrywanych przed otoczeniem, ale z dbałością podsycanych w czeluści umysłu.
„Pisarka” to zanurzony w odmętach chorobliwej zazdrości thriller psychologiczny w nurcie domestic noir, który ekscytująco uzależnia od pierwszych stron.
„Zaginione z Willowbrook” - Ellen Marie Wiseman
Z wrażliwością przenikająca materię społecznej niesprawiedliwości i praw osób z niepełnosprawnością. Obnażająca zatrważające praktyki w rzeczywistym ośrodku ulokowanym dawniej na Staten Island. Eksponująca mroczne oblicze grozy, które skrywa się na dnie ludzkiej duszy.
„Zaginione z Willowbrook” to powieść inspirowana historią, która odcisnęła swój tragiczny ślad na życiu tysięcy odseparowanych od społeczeństwa jednostek.
„Błyski w mroku” - Stacy Willingham
Spowijająca gęstym od zatrważających zbrodni i dusznym od bolesnych wspomnień klimatem. Przenikająca enigmatyczne meandry traumy, która zakorzenia się w dziecięcym umyśle. Obnażająca z brutalnością prawdę starą jak świat – potwory nie kryją się w mrocznych zaułkach, one uśpione czyhają w ludzkich duszach.
„Błyski w mroku” to niezwykle nastrojowa powieść, która śmiało kompiluje elementy thrillera i dramatu obyczajowego, które zarazem tulono delikatną osnową kryminału.
„Do usłyszenia” - Julia Whelan
Otulona błyskotliwym humorem, który z pewnością wywoła uśmiech na każdej twarzy. Elektryzująca nieprzeniknionymi ścieżkami romantycznych uniesień. Intrygująco przenikająca tajemnice lektorskich meandrów.
„Do usłyszenia” to nad wyraz zabawna komedia o słodko-gorzkim wydźwięku, doprawiona subtelną szczyptą romansu dla wyrazistego smaku. Wyzuta z infantylnych tonów, zanurzona w implikacjach traumatycznych doświadczeń z przeszłości, odważnie akcentująca walkę o zakurzone marzenia, a przy tym naprawdę inteligentna, przyjemnie ciepła i szalenie urocza.
„Córka ziemi” - Dorota Gąsiorowska
Otulająca utkaną z subtelnością magią. Eksplorująca rozpięte między przeszłością a teraźniejszością tajemnice. Przenikająca duszę z artyzmem i finezją oddanymi pejzażami fabularnego tła.
„Córka ziemi” to powieść piękna w swojej niebanalności, eksponująca bowiem postrzegany oczami nastoletniej dziewczyny realizm magiczny. Zaaranżowany spektakl ożywionej natury dostarcza iście rozczulających emocji! Dorota Gąsiorowska wykreowała literacką przestrzeń z miłością i szacunkiem do natury, oddając jej należny hołd barwnie i wyczerpująco nakreślonymi sceneriami.
„Czas pokuty” - Joanna Jax
Z wrażliwością przenikająca gorzki posmak zakazanego uczucia. Obrazująca surową prozę dnia w powojennej rzeczywistości, która brutalnie odbiera nadzieję na lepszy byt. Umiejętnie splatająca literacką fikcję z istotnymi wydarzeniami z okresu stalinowskich represji.
„Czas pokuty” to drugi tom poruszającej codziennymi trudnościami serii, którą Joanna Jax ulokowała w scenerii nakrytego całunem stalinizmu Wrocławia.
„Rodzinna gra” - Catherine Steadman
Przenikająca brudne tajemnice, które gęstą mgłą spowijają okazałą rezydencję. Uwypuklająca zagadkowo zawiłe rodzinne więzy. Eksponująca siłę, która budzi się do życia w obliczu nagłego zagrożenia.
„Rodzinna gra” to thriller psychologiczny z wkomponowaną mozaiką obyczajowych akcentów, w którym intencjonalnie położono nacisk na eskalujące napięcie.
„Zaginiona” - Tina Frennstedt
Z detalowością przenikający mozolną pracę śledczych. Spowijający wyczuwalnie gęstym dla tego gatunku klimatem południowej Szwecji. Wzbudzający jawny niepokój obliczem zbrodni naruszającej domowe poczucie bezpieczeństwa.
„Zaginiona” to pierwszy tom szwedzkiego cyklu „Cold Case” – otulający surową skandynawską atmosferą rasowy kryminał, z precyzją obnażający żmudne realia prowadzonego dochodzenia, które szczegółowym przybliżeniem drobiazgowych działań nadają treści autentycznego wydźwięku.
„Pewnego razu w Wenecji” - Magda Knedler
Odmieniająca uczucia przez wszystkie przypadki i zarazem barwnie definiująca samo oblicze miłości. Esencjonalnie przenikająca gorzką esencję życia. Z nostalgią obrazująca urok weneckich scenerii.
„Pewnego razu w Wenecji” to powieść doprawdy nietuzinkowa, splatająca bowiem kontrastujące ze sobą materie. Ponury Wrocław i malowniczy zakątek Włoch, wyraźną nutę szaleństwa i ewidentną dojrzałość, eteryczną ulotność i świadome zakotwiczenie w realiach rzeczywistości, poszukiwanie swojej drogi i bierne przywiązanie.
„Rolady i romanse” - Małgorzata Starosta
Obrazująca panoramę nietuzinkowych i odmalowanych z żartobliwym sznytem przygód. Przenikająca kryminalne meandry, podkreślając tym samym nieobliczalny wydźwięk uczuć. Przybliżająca tajemnice smakowicie kuszącej kuchni śląskiej.
„Rolady i romanse” to kolejna odsłona mariażu dobrego humoru oraz kryminalnych tonów spod pióra niekwestionowanej królowej tego gatunku. Ten tytuł to już trzecia część cyklu, która staje się utęsknionym powrotem do świata znanych już kreacji dla tych, którzy doświadczyli śledczych zapędów filigranowej restauratorki o wielu ukrytych talentach, ale także swoistą zabawą dla osób eksplorujących go po raz pierwszy.
„Za głosem miłości” - Aneta Krasińska
Portretująca gorzki smak iluzorycznie wielkiej miłości. Przenikająca ludzkie słabości, które determinują nieodwracalne błędy o brutalnych konsekwencjach. Obrazująca marzenia i pasje, które blakną na tle okrutnej prozy dnia.
„Za głosem miłości” to powieść tkana z dostrzegalnym wyczuciem i wrażliwością na życiowe pomyłki, których dopuszczamy się w obliczu nieokiełznanych porywów serca. I zarazem uświadamiająca, jak bolesne może być zetknięcie się z autentyczną wizją dorosłości.
„Spadkobierca” - Aleksandra Rak
Otulająca eteryczną magią, płynącą z szeptanych literackim piórem życiowych prawd. Obrazująca zawiłe, ale zarazem kojące codzienne sztormy relacje międzyludzkie. Z czułością akcentująca wartości zaklęte w altruizmie i empatii.
„Spadkobierca” to tom trzeci i jednocześnie wieńczący serię spowitą rozkosznym szumem wiatru, który wskazuje właściwe egzystencjalne ścieżki. Z dostrzegalną wrażliwością, Aleksandra Rak kreuje fabularną przestrzeń, która wycisza skołatane serce czytelnika, napełnia upragnioną nadzieją, w końcu urzekająco inspiruje do zmian, do walki o swoje szczęście.
„Psia gwiazda” - Katarzyna Ryrych
Otulająca ciepłem, emanującym z zobrazowanej na kartach powieści kobiecej siły. Przejmująca obliczem rodzinnych emocji, które cieniem kładą się na kolejnych pokoleniach. Z czułością portretująca zawiłe koleje życia – tym samym akcentująca nie zawsze podszyty szczęściem cud narodzin, zarazem czasami tak upragnioną wizję straty.
„Psia gwiazda” to pierwszy tom sagi „Kobiety z rodziny Wierzbickich”, który z niezwykłą wrażliwością i iście feministycznym sznytem odmalowuje wizerunki trzech niewiast.
„Do zobaczenia na Wenus” - Victoria Vinuesa
Poruszająca portretami dwóch nastoletnich, zagubionych dusz. Z czułością przenikająca wrażliwą materię przemijania. Wyraźnie definiująca wartość życia i afirmująca wdzięczne czerpanie z każdego dnia.
„Do zobaczenia na Wenus” to niezwykle głęboka, akcentująca z jaskrawością egzystencjalne prawdy powieść młodzieżowa. Zanurzona w dojmującym smutku, samotności i żalu, treść zarówno otula melancholią, jak i rozgrzewa zobrazowaną radością doświadczania.
„Nieumarli” - Dana Grigorcea
Szczelnie spowijająca dusznym i gęstym gotyckim klimatem. Zręcznie lawirująca między enigmatyczną rzeczywistością a zastanawiającymi sennymi majakami. Przenikająca zatrważające dla zwykłych śmiertelników, ale zarazem szalenie fascynujące oblicze wampiryzmu.
„Nieumarli” to surrealistyczna powieść oscylująca wokół kilku gatunków, które ciężko jednoznacznie wskazać – tu nuty literatury pięknej splatają się z jawną grozą, a subtelne tony kryminału czy nawet romansu kontrastują z polityczną osnową.
Reklama:
- Dolnośląskie,
- Książnica,
- 110 procent,
- Filia,
- Znak,
- Luna,
- Kobiece,
- Agora,
- Skarpa Warszawska,
- Mova,
- Literackie,
- Mando,
- Empik Go,
- Bookend,
- Flow,
- Prószyński,
- Jaguar.
Komentarze
Prześlij komentarz