Podsumowanie miesiąca - styczeń 2023




„Strach ma Twoje oczy” - Agnieszka Ewa Rybka

Z intensywnością nasączona paraliżującym lękiem i permanentną obawą. Wybrzmiewająca nutami dramatyzmu, powodującego przyspieszone bicie serca. Wnikająca w meandry ludzkich uczuć, dojmująco tłumionych przez swoiste porzucenie.

„Strach ma twoje oczy” to intrygujący mariaż wyczuwalnego niepokoju i esencjonalnej determinacji, które wirują ze sobą na scenie emocji w szaleńczym tańcu, na przemian przejmując egzystencjalne prowadzenie.

„Do cna” - Katarzyna Bonda

Oplatająca siecią intrygującej, złożonej zagadki kryminalnej. Oblepiająca myśli grozą, mającą źródło w fascynacji spaczonymi praktykami. Wywołująca autentyczne mdłości w obliczu fabularnego splotu zdarzeń.
„Do cna” to trzeci tom serii kompilującej mocne doznania literackie, dosadną kreację i frapującą intrygę, która trzyma w uścisku napięcia do ostatnich stron.

„Jakby jutra nie było” - Tomasz Kieres

Niesiona nurtem mglistego wspomnienia sprzed lat. Otulona subtelnie rodzącym się uczuciem. Wdzięcznie afirmująca moment celebracji teraźniejszości, zgodnie z tytułem, jakby jutra nie było.
To powieść nasączona czułością determinowaną krystalicznymi emocjami. Pełna dojrzałej, choć nieco szalonej i z pewnością intensywnej miłości. Na fundamencie impulsu, spontanicznej przygody, utkano intymny, a zarazem niezwykle refleksyjny portret ludzkich impresji.

„Muzyka nocy” - Jojo Moyes

Z czułością podkreślająca nieobliczalne, ale wartościowe tony rodziny. Wybrzmiewająca nasączonymi smutkiem dźwiękami tęsknoty. Niesiona nutami kobiecej siły, która na pięciolinii życia ze śmiałością wybija nieokiełznany rytm.
„Muzyka nocy” to powieść snuta w niespiesznym tempie, z emocjonalną drobiazgowością odsłaniająca barwne oblicze meandrów wielowarstwowo rozumianego posiadania.

„Wiek czerwonych mrówek” - Tania Pjankowa

Dławiąca niemym szlochem wymownej niesprawiedliwości, która otumania obrazowością narracji. Zatrważająca sukcesywnie zanikającym człowieczeństwem, które wypiera nieodzowny instynkt przetrwania. Rozdzierająca serce emocjonalnym portretem głodu, który likwiduje fizyczność i zdrowe zmysły – cichego, uosobionego bohatera powieści.
„Wiek czerwonych mrówek” to historia rozpisana na trzy głosy, ukazująca przerażające realia, które odcisnęły swoje tragiczne piętno na kartach historii.

„Włoska balerina” - Kristy Cambron

Poruszająca portretem niebywałej odwagi, który otula ciepłem. Zachwycająca autentyczną siłą i hartem ducha, które odcisnęły swój realny ślad na kartach historii. Dotykająca strun wrażliwości obliczem wojny kruszącej niewinność.
„Włoska balerina” to wkradająca się w czeluść serca powieść z historią w tle, która na mozaice barwnych scenerii, obrazuje splecione tajemnicą plany czasowe.

„Odszukaj mnie” - Megan Miranda

Portretująca druzgocące wydarzenia, które na podwalinach konkretnej daty, rozgraniczają życie dwóch odrębnych istnień. Zagłębiająca się w meandry tajemnic wszechświata, niepokojąco oddziałujących na ludzkie losy. Niesiona nurtem przeczucia, swoistego impulsu, który nieuchronnie prowadzi do poznania bolesnych prawd.
„Odszukaj mnie” to rozpisany na zagubione w swej samotności dwa nastoletnie głosy dramat, nasycony głośno wybrzmiewającymi nutami thrillera. To kompozycja wolna od infantylnych tonów.

„Latarnik” - Aleksandra Rak

Otulająca bezpieczną aurą małej, nadmorskiej miejscowości. Kołysząca w literackim uścisku, wyciszającym szeptaną do ucha nadzieją. Czule muskająca struny wrażliwości przenikliwą eksploracją ludzkiego zagubienia.
„Latarnik” to pierwsza część cyklu „Szept anioła”, nakreślonego z empatią i zrozumieniem najgłębszych emocji. Powieść spowija powłóczystym całunem narracji burzę autentycznych uczuć.

„Namaluj mi słońce” - Gabriela Gargaś

Nasączona intensywnie odczuwalną samotnością, która śmiało wkrada się w czeluść codzienności. Eksponująca rozdzierające emocje, które mimowolnie wywołują napływające do oczu łzy. Obrazująca rzeczywiste ścieżki egzystencji – tak znajome, bliskie, znane z przeszłości.
„Namaluj mi słońce” to powieść wypełniona mozaiką uczuć. Spowitych całunem mrocznej goryczy, która dojmująco uwiera, muska żal, tęsknotę i smutek. Także otulonych ciepłym płótnem, skrywającym w swoich włóknach nadzieję, upragnione szczęście, ale i znamienne wybaczenie.

„Bez tchu” - Amy McCulloch

Zatrważająca bezlitosnym obliczem górskich scenerii, w których trywialny błąd można okupić życiem. Wzniecająca realne dreszcze klaustrofobicznym klimatem, który zauważalnie mrozi krew w żyłach. Zachwycająca surowymi pejzażami, z finezją ujętymi w słowa.
„Bez tchu” to książka zakleszczona w ramach gatunkowych thrillera psychologicznego, obrazową narracją angażująca w przestrzeń niepokojących incydentów.

„Motyl nocy” - B.M.W. Sobol

Otulająca klimatyczną osnową, ulokowaną w wiktoriańskiej Anglii. Porywająca wysmakowaną kreacją zagadkowej, dziewiętnastowiecznej rezydencji. Intrygująca enigmatyczną zagadką, która skrywa się w jej kątach.
„Motyl nocy” to kreacja obfitująca w barwne obrazy architektury, fabularne tajemnice i niebanalne rysy bohaterów. Tym samym to powieść niezwykle nastrojowa, oddająca klarownie realia epoki, z finezją nakreślająca kontrasty społeczne.
Reklama:
  • Feeria,
  • Muza Shadows,
  • Flow,
  • Znak,
  • Mova,
  • Feeria Young,
  • Czwarta Strona,
  • Luna,
  • Lira.

Komentarze

instagram @books.cat.tea

Copyright © BooksCatTea