Podsumowanie miesiąca - sierpień 2023


„Iskry jak gwiazdy” - Nadia Hashimi

Rozdzierająca serce obliczem dziecięcej tęsknoty i samotności. Poruszająca portretem kobiety zagubionej w odmętach traumatycznych wspomnień. Z wrażliwością i wyczuwalną bliskością przenikająca afgańską scenerię.
„Iskry jak gwiazdy” to powieść zuchwale przedzierająca się przez powłokę obojętności wprost na dno serca, dokonująca spustoszenia determinującego sunące po policzku odbiorcy łzy.

„Towarzyski przewodnik po skandalach” - Sophie Irwin

Z pasją oddająca klimat epoki gregoriańskiej w XIX-wiecznej Anglii. Obnażająca bezwzględne dla niewiast zasady egzystencji na salonach, ale i w domowym zaciszu. Portretująca nieokiełznane porywy serca, które za nic mają społeczne konwenanse.
„Towarzyski przewodnik po skandalach” to powiew literackiej świeżości i niebanalności wśród powieści ulokowanych w historycznych realiach.

„Nic nie mów” - Tomasz Kieres

Z czułością odmieniająca ludzkie relacje przez wszystkie przypadki. Ekscytująca jawnie oddanym szaleństwem, tak finezyjnie utkanym z nici miłości. Akcentująca wizję jednego momentu, który potrafi ogłuszyć swoją egzystencjalną wymownością.
„Nic nie mów” to intrygujący mariaż sensualnego i zarazem zanurzonego w namiętności romansu oraz wikłającego w sieć zatrważających incydentów thrillera psychologicznego.

„Spóźnione pożegnanie” - Adam Dzierżek

Przenikająca niepokojące oblicze hermetycznie zamkniętej społeczności. Meandrująca po najmroczniejszych odmętach ludzkiej świadomości. Obnażająca szokujące tajemnice, które spowijają iście zatrważającą prawdę.
„Spóźnione pożegnanie” to współcześnie mocna w wydźwięku kompilacja przesiąkniętego enigmatycznością thrillera psychologicznego i intrygującej powieści detektywistycznej.

„Kołyski Rzeszy” - Jennifer Coburn

Obrazująca trzy kobiece spojrzenia na faszystowską ideologię. Przenikająca zatrważające meandry okrutnego procederu. Wzniecająca wielobarwną paletę emocji, podszytych swoistym zaintrygowaniem mrocznym okresem w dziejach ludzkości.
„Kołyski Rzeszy” to z niebywałą rzetelnością popartą historyczną wiedzą źródłową, naszkicowana kompilacja literackiej fikcji i autentycznych zdarzeń, które odcisnęły trwały ślad na życiu wielu niewinnych istnień.

„Ocali nas miłość” - Wioletta Sawicka

Odmieniająca tęsknotę przez wszystkie życiowe przypadki. Zanurzona w oparach prawdziwej miłości i równie intensywnej nienawiści. Przenikająca oblicze zatrważającego bestialstwa w najmroczniejszym okresie w dziejach ludzkości.
„Ocali nas miłość” to drugi tom do głębi poruszającej sagi ulokowanej wśród warmińskich scenerii – jednakże mimo solidnych fabularnych nici rozpiętych między tytułami, można dokonać eksploracji tej odsłony bez znajomości wcześniej nakreślonych zdarzeń.

„Happy Place” - Emily Henry

Z czułością obrazująca słodko-gorzkie oblicze przyjaźni i miłości. Akcentująca dotkliwy ciężar tajemnicy skrywanej przed najbliższymi. Wdzięcznie podkreślająca istotę szczęśliwego miejsca – związanego z ludźmi, a nie samą scenerią.
„Happy Place” to powieść, której nie sposób odmówić urokliwego wydźwięku i iście wakacyjnej wymowy, którą z pewnością sugeruje już sama okładka, oraz charakterności w skonstruowanej narracji. I zarazem to historia nasączona refleksyjną melancholią, która trafnie uwydatnia zawiłe w obliczu szarej rzeczywistości meandry poufałych więzi.

„Spiritchaser” - Paula Uzarek

Fabularnie śmiało przekraczająca granice namacalnej rzeczywistości. Eksplorująca intrygującą tajemnicę śmierci, która została owiana enigmatyczną mgłą. Otulająca klimatyczną aurą jesiennych zakątków Krakowa.
„Spiritchaser” to iście nietuzinkowa kompilacja gatunkowa! Posługując się lekką narracją, Paula Uzarek splata nici powieści odważnie czerpiącej z nierzeczywistych zjawisk, ale zarazem także kryminalnej, a nawet oscylującej wokół romansu.

„Kobieta z biblioteki” - Sulari Gentill

Z intensywnością zanurzająca w odmęty owianych enigmatycznością morderstw. Umiejętnie angażująca w meandry zawile skonstruowanej fabuły. Błyskotliwie nawarstwiająca tajemnice, które nie pozwalają rozstać się z treścią bez doświadczenia jej finalnego zdania.
„Kobieta z biblioteki” to w pełni przemyślana i nad wyraz inteligentna powieść szkatułkowa – kompilująca kryminalną osnowę z wyraźnymi nutami thrillera, a nawet nieco subtelniejszymi tonami romansu.

„I love you, I hate you” - Elizabeth Davis

Ulokowana w spowitym wymowną rywalizacją środowisku prawniczym. Zabawnie lawirująca między fabularnie utkaną miłością i nienawiścią. Obrazująca tak cenne we współczesnym świecie wirtualne relacje.
„I love you, I hate you” to błyskotliwa, ale także wyraźnie zadziorna, a wręcz charakternie ironiczna komedia romantyczna, podszyta elektryzującymi scenami ognistego romansu. W moim odczuciu eksponowanymi zbyt często, ale z całą pewnością satysfakcjonującymi wielbicieli jawnie wizualizowanej namiętności.

„Jesień otula spokojem” - Karolina Wilczyńska

Otulająca sielskim klimatem, który zaakcentowano na tle jesiennej scenerii. Eksponująca siłę kobiecego wsparcia, wybrzmiewającego prosto z otchłani serca. Z wdzięcznością afirmująca kojące oblicze natury, w której tkwi tajemnicza, nieuchwytna zmysłami magia.
„Jesień otula spokojem” to kolejny tom serii, którą Karolina Wilczyńska odmalowała z wyczuwalną miłością i szacunkiem do krajobrazów przyrody, ale także z wrażliwością na ludzkie rozterki

„I love you Cherry!” - Kinga Stojek

Z humorystycznym akcentem obrazująca nieprzewidywalne oblicze uczuć. Obnażająca ponure cienie sławy, upragnionej i tak kuszącej, ale finalnie stającej się uciążliwą towarzyszką. Wizualizująca zawiłą drogę do wiary w siebie i swoje pragnienia.
„I love you Cherry!” to powieść zanurzona w słodyczy szalonych doznań, ale zarazem mocno nasączona esencją goryczy – ewidentnie wybrzmiewająca tonami autentycznej melodii życia, nie zawsze jednak wygrywanej nutami happy endu.


„Pomroka” - Agnieszka Jeż

Przenikająca najmroczniejsze meandry ludzkiego umysłu, zdolnego do aranżacji najbardziej bestialskich czynów. Z wrażliwością obrazująca zawiłość rodzinnych więzów i ich przejmujące implikacje. Intencjonalnie wikłająca w sieć zatrważających incydentów, które finalnym kadrem realnie szokują.
„Pomroka” to doskonale skrojona powieść kryminalna, zarazem mocno zanurzona w obyczajowej esencji. Tu ponura melodia rozpadu familijnych relacji, podświadomie odbieranego jako porażkę rozwodu, ale także nie do końca udanego konstruowania codzienności na nowo wybrzmiewa całkiem wyraźnymi nutami.
  Reklama:
  • Kobiece,
  • Książnica,
  • Flow,
  • Initium,
  • Mova,
  • Prószyński,
  • Empik Go,
  • Czwarta Strona,
  • Jaguar,
  • Luna.

Komentarze

instagram @books.cat.tea

Copyright © BooksCatTea