Podsumowanie miesiąca - lipiec 2022




„Lato do wynajęcia” - Karolina Wilczyńska

W iście wakacyjny, lekki sposób podkreślająca wartości rodzinne, akcentująca pełnię życia nieograniczoną wiekiem, zwracająca uwagę na młodość, której wyznacznikiem nie jest gibkie ciało, a umysł pragnący nowych doznań. Swoiste pięć w jednym – szalona, fabularna spójność roztaczająca kilka opowieści o ponadczasowym przekazie, który przekracza wszelkie bariery.

„Klątwa” - Maja Wolny

W entropijny sposób poprowadzona fabuła splata fascynujące oblicze historycznych wydarzeń, do cna nasączonych politycznymi kwestiami, z nie mniej intrygującą fikcją literacką, tworząc tym samym niebanalną opowieść o nad wyraz oryginalnej narracji. Wyrażająca głębszy sens demonstrowany głosem naznaczonych krzywdzącą, bezzasadną skazą kobiet, trącąca magią, ukazująca zawiłe relacje i wyróżniająca się na tle reszty powieści na rynku literackim historia, zachwycająca nie tylko okładką, ale także nieszablonową fabułą, poruszającą i wzbudzającą kaskadę emocji tematyką oraz niekonwencjonalną formą.

„Wszystkie moje sekrety” - Weronika Czaplarska

Wyrażająca głębszy sens demonstrowany głosem naznaczonych krzywdzącą, bezzasadną skazą kobiet, trącąca magią, ukazująca zawiłe relacje i wyróżniająca się na tle reszty powieści na rynku literackim historia, zachwycająca nie tylko okładką, ale także nieszablonową fabułą, poruszającą i wzbudzającą kaskadę emocji tematyką oraz niekonwencjonalną formą.

„Ich złamane życie” - Nicole Baart

Subtelnie podkreślająca nieprawdopodobną moc miłości, czarująca pięknie skomponowanymi słowami, w lekki sposób utkana, jak dmuchawce kołysane wiatrem, z ulotnych i naznaczonych kruchością elementów tworzących nieprawdopodobną siłę, która w takich rozmiarach płynie tylko z samej głębi serca. „Ich złamane życie” to mocno poruszająca struny wrażliwości powieść obyczajowa spleciona mocnym węzłem z dramatem rodzinnym, który dobitnie obrazuje zawiłe stosunki rodzinne osób, które powinny być sobie najbliższe, zabarwiony pokaźną kroplą thrillera o mocno rozbudowanej warstwie psychologicznej.

„Cudowna moc miłości” - Kristin Hannah

„Cudowna moc miłości” to historia naznaczona smutkiem, dotkliwym bólem doznań niewystarczania, w której uczucia mienią się wszystkimi barwami, a ich pigmentacja nie jest idealnie dobrana, osnuta na wielokrotnie powielanym w fabułach i scenariuszach motywie, jednak nadal z niebywałą głębią poruszającym i zacierającym wyrazisty obraz przed oczami łzami. Tylko Kristin Hannah potrafi w taki sposób oczarować czytelnika.

„Sąsiadka” - Helene Flood

Nieszablonowa kreacja wstrząsających obrazów skompilowana z pewną, trudną do wyrażenia w dosłowny sposób, lekkością portretowania kontrowersyjnej tematyki, charakterystyczną dla nurtu domestic noir, zadowoli wielbicieli psychologicznej wiwisekcji, oddanej poprzez wyraźne uchwycenie nawet drobnych niuansów, odzwierciedlających precyzyjne ujęcie sąsiedzkich relacji.

„Iluzja” - Maxime Chattam

„Iluzja” nasączona jest niepokojącą psychodelią, okryta całunem mrocznego oniryzmu, który wzbudza pełznący w górę kręgosłupa dreszcz lęku naznaczony dojmującą grozą. To lektura w pełni angażująca w rozgrywane na jej kartach wydarzenia, wymagająca skoncentrowania się, skupienia i nieustannej uwagi, bogata w detale otoczenia i z niezwykłą precyzją nakreślonych postaci, autentycznych i odznaczających się na tle reszty niemałej ilości bohaterów.

„Wybór damy. Romans interaktywny” - Kitty Curran, Larissa Zageris

To napełniający codzienność świetną zabawą i sarkastycznym sznytem tytuł, osadzony w epoce wypełnionej emocjami przyspieszającymi bicie serca niewiasty, który można poznawać na dwieście pięćdziesiąt sposobów – kierując się tylko własnym rozsądkiem, ekspresyjnością czy palącym pożądaniem. Według najskrytszych fantazji, droga czytelniczko!

„Afgańska perła” - Nadia Hashimi

„Afgańska perła” nie jest lekturą, po którą należy sięgnąć, aby się zrelaksować. To książka w pełni uświadamiająca, wbijające swoje ostre szpony przekazu w pamięć, odbierająca spokojny oddech i niewygodnie uwierająca nasączoną bezsilnością. W takich tytułach sama kreacja schodzi na dalszy plan, liczy się tylko bezdenna pustka i lawina emocji, które w duszy czytelnika trwają w szalonym tańcu.

„W cieniu góry” - Agnieszka Jeż

„W cieniu góry” to oddana z fabularną precyzją, niebywałą naturalnością, a tym samym autentyzmem kompilacja wyimaginowanej fikcji i wydarzeń wydartych z kart historii, które autorka splotła w niewymuszony sposób, zacierając wyraźnie przenikające się granice tego mariażu. Zintensyfikowane tym zabiegiem emocje, wyczuwalne w postaci drgań pod opuszkami palców podczas przekładania stron, narastają wraz z rozwojem akcji, świadomie nieustannie przyspieszającą bicie serca.

„Potyczki w raju” - Angie Hockman

Soczysta w doznania jak arbuz w upalny dzień, przyjemnie otulająca niczym rześki, letni wietrzyk i orzeźwiająca jak zanurzenie się pod wodę, gdy słońce parzy swoimi promieniami. „Potyczki w raju” to iście wakacyjna historia, wpisująca się w klimat szalonej komedii romantycznej. o fabuła, która gwarantuje niezapomnianą zabawę, ale jej pozbawiony banalności i pewnego rodzaju powierzchowności przekaz niewątpliwie pełni funkcję czynnika wyróżniającego ją na tle innych, lekkich pozycji.

„Marzenie panny Benson” - Rachel Joyce

Ta powieść otula niezwykłym ciepłem, które niczym słodki miód rozlewa się po najwrażliwszych zakamarkach duszy, odzwierciedla wszystkie ukochane rzeczy czytelnika, stając się tym samym przedmiotem, który pragnie się mocno przytulić do serca. „Marzenie panny Benson” to książka pełna szalenie inspirującej pasji, bogata w wartości kobiecej przyjaźni, bezgranicznej i trwałej, odpornej na życiowe cyklony, deszcze i upały zsyłane przez okrutny los.

„Żona alchemika” - Paulina Kuzawińska

Oddana z nasączonym mrokiem klimatem, nakreślona koronkowym piórem oddziałującym wyraźnie na wyobraźnię, obezwładniająca wykreowaną z rozmysłem intrygą, sprawiająca niebywałą przyjemność literacką i dająca wrażenie sennej ułudy mijającej w mgnieniu oka. „Żona alchemika” to świadomie zarysowany miraż gatunkowy, zmieszany w fiolce w postaci przenikających się powieści obyczajowej i historycznej, z dodaną kroplą romansu, a nawet thrillera, powodującego wzrost napięcia u czytelnika, skoncentrowany wokół pełnej tajemnic alchemii.

„Soledad znaczy samotność” - Carole Martinez

Esencjonalna w kroju, kobieca poprzez subtelny dotyk jedwabiu na rozgrzanej skórze, niedosłowna w końcowym efekcie, pełna symboliki nie od razu dostrzegalnej pod metalowymi guzikami, lirycznie utkana w niewidocznym szwie. To najpiękniejsza suknia ze słów, uzależniająco oblekająca ciało, a tym samym myśli, odzwierciedlająca pragnienia i przekleństwa, obnażająca dyskretnie klątwy, które umysł nie potrafi wyjaśnić, zrozumieć i przyswoić.

„Towarzyski poradnik dla panien bez posagu” - Sophie Irwin

Nasączona dostrzegalnym pod warstwą zamierzonego pragmatyzmu romantyzmem, wiarygodnie oddająca wielobarwne, choć nieco konserwatywne, realia epoki regencji osnutej na tle brytyjskich salonów, splatająca przewidywalność zarezerwowaną dla historii miłosnych z nadzwyczaj niespodziewanymi zwrotami fabularnymi, dostarczającymi całego wachlarza emocji – nietuzinkowa mieszanka to idealnie dobrane określenie!

„Listy pisane szeptem” - Magdalena Witkiewicz

Utkana wielobarwnymi nićmi emocji, angażująca refleksyjnie w treść, nasączona wyjątkową dojrzałością, która uwzględnia zakres słowa „my”, ale w pragmatyczny, wyzbyty z negatywnie nacechowanego egoizmu sposób celebruje definicję ukrytą pod afirmacją określenia „ja”. „Listy pisane szeptem” to cenna wiwisekcja w postaci lekcji miłości i pokory, zobrazowana z dwóch punktów widzenia poprzez pierwszoosobową narrację dającą poczucie bliskości. Niesamowicie obfitująca w emocje, napisana z czułością.

„Konfetti. Galaktyka Mony” - Monika Kłos

Nasączona delikatną kobiecością, która niezauważalnie muska życie jakby odczuwalne w trzepocie motylich skrzydeł, ale i podkreślająca niebywałe pokłady esencjonalnej siły, która, płynąc z głębi duszy, kruszy skały i przenosi góry, dokonując wręcz niemożliwego. To zobrazowana na bazie kontrastów lawina emocji, która roztacza przed czytelnikiem oblicze możliwości przeobrażenia krzywd, niesprawiedliwie zsyłanych przez los, w życiowe doświadczenie będące drogowskazem dalszej egzystencjonalnej wędrówki.

„Zachmurzenie umiarkowane” - Barbara Kosmowska

To historia nasączona smutkiem, dojmującą nostalgią i roztrząsaną dogłębnie pod całunem nocy melancholią, sprawiająca wyraźnie odczuwalne niewygodne podobieństwo do własnych doświadczeń. Otulona autentyzmem, osnuta na fundamencie życiowych relacji, oparta o filar powielanych wielokrotnie błędów, które stają się dostrzegalne, gdy bezpowrotnie mija czas na ich naprawienie.

„Upadek” - Olga Kruk

To książka snuta niespiesznie, powłóczyście roztaczająca przed odbiorcą meandry fabularnych tajemnic, która niewątpliwie wykrada się poza schemat thrillera, naturalnie zbliżając się gatunkowo do dramatu o wyraźnie intencjonalnie nakreślonej warstwie psychologicznej, stanowiącej filar tej historii. Przenikliwie klimatyczna, o gęstej, wręcz duszącej atmosferze, która z lepkością przylega do myśli czytelnika, powodując nieprzyjemny, ale w pełni ekscytujący dreszcz muskający powłoki skórne.

„Zły pasterz” - Michał Wierzba

Naznaczona wielowątkowością, zaskakująca intencjonalnie przemyślaną fabułą, zapewniająca niewątpliwie sporą dozę literackich doznań. Precyzyjnie zarysowane emocje oraz spójnie i logicznie skompilowanie wszystkich, pozornie niepowiązanych ze sobą, tworzących kontrolowany chaos, wątków, bez wątpienia świadczy o rozmyślnej kreacji.
Współpraca komercyjna z wydawnictwami:
  • Czwarta Strona,
  • Świat Książki,
  • Novae Res,
  • Feeria,
  • Agora,
  • Sonia Draga,
  • Insignis,
  • Kobiece,
  • Luna,
  • Znak,
  • Lira,
  • Mova,
  • Książnica,
  • Flow,
  • Prószyński,
  • Filia Mroczna Strona,
  • Muza Shadows.

Komentarze

instagram @books.cat.tea

Copyright © BooksCatTea