Podsumowanie miesiąca - kwiecień 2023
„Do zakochania jeden urok” - Ludka Skrzydlewska
Powleczona aurą magii i czarów, które tworzą sieć nieobliczalnych incydentów. Niesiona nurtem impulsywnych porywów serca, nakreślonych z lekkością i śmiałością. Wzniecająca dreszcze niepokoju sportretowanym obliczem grozy.
„Do zakochania jeden urok” to powieść, która gatunkowo odzwierciedla ważoną w kotle mieszaninę romansu oraz osnowy niewątpliwie wzbudzającej lęk, a przy tym doprawioną esencją intensywnie poruszającą struny wrażliwości.
„Dzikie psy” - Julia Łapińska
Ujmująca istotną kwestię społeczną w emocjonalne ramy. Permanentnie intrygująca z surowością skrojona sprawą kryminalną. Zapewniająca intensywne doznania obcowaniem z precyzyjną kreacją charyzmatycznych osobowości.
„Dzikie psy” to niewątpliwie niebanalna powieść kryminalna, eksponująca bowiem zawiłe oblicze nagłej zbrodni oraz sieci następujących po niej bezwzględnych incydentów, ale również niosąca w swojej osnowie przekaz.
„Cztery ciotki i trup” - Jesse Q. Sutano
Swoim kuriozalnym wydźwiękiem wywołująca nieustanne salwy śmiechu. Z pasją przywołująca barwną kulturę chińsko-indonezyjskiej społeczności. Spowijająca ciepłem sportretowanym obliczem rodziny – solidnych więzi, które nie sposób naruszyć nawet wizją karnych implikacji.
„Cztery ciotki i trup” to iście zabawna powieść komediowa, zaaranżowana z kryminalnym sznytem oraz subtelnie nasączona nutami romansu.
„Klub czytelniczy dla samotnych serc” - Sara Nisha Adams
Stanowiąca z czułością nakreśloną kwintesencję miłości do literatury. Otulająca niosącym nadzieję ciepłem, które przypomina uścisk najlepszego przyjaciela. I tak nagle, niepostrzeżenie rozbijająca serce na milion małych kawałków. Boleśnie obezwładniająca zmysły i tym samym trwale uwieczniająca się w pamięci.
„Klub czytelniczy dla samotnych serc” to powieść obyczajowa, która z dostrzegalną jaskrawością emanuje oddaną w niej pasją. To właśnie obraz czystego uczucia do książek okrywa ją całunem wyjątkowości. 
„Almost Kiss. Nie flirtuj ze mną na fizyce” - Amy Noelle Parks
Na fundamencie matematycznych równań obrazująca materię emocji. Portretująca solidną i jakże uroczą przyjaźń między dorastającymi młodymi ludźmi. Przenikająca głębią psychologicznych meandrów, które zakorzeniają się w kształtującym się umyśle.
„Almost Kiss. Nie flirtuj ze mną na fizyce” to historia mocno osadzona w młodzieżowej scenerii, eksplorująca bowiem szkolne korytarze, lekcyjne sale i zaciszne pokoje internatu, ale zarazem emanująca dojrzałością uczuć.
„Aleja Białych Róż” - Renata Czarnecka
Fascynująca scenerią otuloną jaskrawym blichtrem i bogactwem. Obrazująca wielobarwny wizerunek impulsywnych porywów serca. Referująca z pasją oddany świat próżnych dam i charyzmatycznych oficerów.
„Aleja Białych Róż” to powieść z detalowością oddająca ekscentryczne realia warszawskich salonów z początku XIX wieku. Wnikająca z subtelnością w polityczne meandry, a tym samym przywołująca wielkie nazwiska, które odcisnęły swój trwały ślad w dziejach Królestwa Polskiego.
„W korzeniach wierzb” - Agnieszka Kuchmister
Otulona wyraźnie eksponowanym realizmem magicznym, który na wskroś przenika fabularną przestrzeń. Zanurzona w gęstniejącej samotności, obrazowo odmienionej przez wszystkie przypadki. Obleczona tkaniną onirycznych scenerii, które swoim dusznym klimatem odciskają trwały ślad na dnie duszy. Doskonała, nieprawdopodobnie doskonała.
„W korzeniach wierzb” to historia solidnie obramowana znamionami literatury pięknej. Skąpana w odmętach nierzeczywistości, przesycona nieokiełznaną osobliwością, plastycznie przybliżająca naznaczone mrokiem kurioza.
„Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało” - Klaudia Muniak
Oscylująca wokół tajemnicy z przeszłości, która przeszywa intensywnym zaintrygowaniem. Wybrzmiewająca melodią kobiecej siły, która tkwi głęboko w czeluści zagubionej duszy. Inspirująca z czułością nakreśloną panoramą Londynu, wręcz z realizmem oddanymi malowniczymi zakątkami.
„Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało” to historia eksplorująca kolejną ścieżkę ludzkiego życia, pełną wyboistych zakrętów oraz mylnych drogowskazów – to bowiem trzeci i zarazem ostatni już tom „Serii londyńskiej”. I nie mniej emocjonujący! 
„Posłaniec” - Aleksandra Rak
Kojąca melancholijnym szumem wiatru, który przyjemnie kołysze w emocjonalnym uścisku. Wybrzmiewająca skrzekiem mew, które rozpaczliwie nawołują o rozgrywanych dramatach. Otulająca falami, które uderzając o brzeg, niosą w swojej toni kolejne poruszające historie.
„Strzygoń” - Artur Żurek
Wybrzmiewająca mrocznymi tonami tajemnic z przeszłości. Szczelnie otulająca gęstą i duszną atmosferą niepokojących bagien. Zatrważająca kanonadą mocno nakreślonych incydentów, które dynamicznie wikłają w sieć zła.
„Strzygoń” to historia ulokowana w gatunkowym kotle – z pewnością fundamentalnie smakująca kryminalną esencją, ale doprawiona także szczyptą thrillera, nasączona również subtelną grozą.
„Nowe życie” - Joanna Jax
Poruszająca ekspozycją życia kreowanego na nowo. Z niebywałą rzetelnością urealniająca tak ponurą powojenną rzeczywistość. Obrazująca burzliwe porywy serca, nieokiełznaną namiętność i rozpaczliwe tęsknoty w sposób rozdzierający struchlałe serce odbiorcy.
„Nowe życie” to pierwszy tom sagi historycznej, a zarazem kontynuacja dalszych losów bliskich już czytelnikowi bohaterów.
„Miłość od pierwszej zdrady” - Joseph Murray
Obrazująca, że nawet najbardziej zawiła ścieżka życia wiedzie do utrwalonego na firmamencie gwiazd przeznaczenia. Kompilująca słodycz pokusy z goryczą konsekwentnej prozy dnia, które refleksyjnie wybrzmiewają w myślach. I zarazem autentycznie bawiąca z błyskotliwym sznytem zaaranżowaną grą słów.
„Miłość od pierwszej zdrady” to flirciarska komedia romantyczna o nietuzinkowej narracji, która tworzy mariaż wesołej frywolności i egzystencjonalnej konstatacji.
„Szkoda, że cię tu nie ma” - Jodi Picoult
Wyraźnie akcentująca ulotność chwili, nieustanne przemijanie i istotę świadomego pojmowania teraźniejszości. Spowita rzeczywistością, prowokującą do wyczerpujących refleksji. I zarazem nasączona smutkiem, który trwale osiada w czeluści pamięci.
„Szkoda, że cię tu nie ma” to historia zanurzona w oceanie kontemplacyjnych doznań, przy tym wdzięcznie afirmująca esencję życiowych wartości. Powieść, która w tragizmie zuchwale zmieniającego się nagle świata, nie doszukuje się wyraźnego sensu, ale eksponuje doświadczenie niesione falami dramatycznych okoliczności.
„Upiorne miejsce” - Kevin Chen
Wygrywana nutami surowości, która skrywa pod swoim płaszczykiem emocjonalną otchłań. Uwikłana w wielobarwnym smutku, który śmiało panoszy się po zakątkach małego miasteczka leżącego w Azji wschodniej. Przybliżająca naznaczone traumami życiorysy tajwańskiej rodziny.
„Upiorne miejsce” to historia oddana ze specyficznym sznytem, skąpa bowiem w dialogi, za to obfita w wewnętrzne wynaturzenia. Niesiona nurtem wielu splecionych ze sobą narracji, które sukcesywnie zdzierają tajemnice z przebrzmiałych incydentów.
„Miejmy do tego dystans” - Anna Chaber
W lekkim ujęciu obrazująca zatrważającą ignorancję dojmujących problemów. Z humorystycznym sznytem dotykająca istotnych kwestii w relacjach międzyludzkich. Osadzona w realiach, które mocno podkreślają wymóg fizykalnej przestrzeni – nieco już przebrzmiałych, ale emocjonalnie wciąż tkwiących wyraźnie w pamięci.
„Miejmy do tego dystans” to historia na wskroś kobieca. Zanurzona w materii intymnej, wciąż okrytej całunem przemilczenia. Kompilująca społeczne oczekiwania, utarte konwenanse, przyjęte spostrzeżenia na naturę powinności i bolączek płci pięknej. 
„Zamojski złotnik” - Monika Rzepiela
Obrazująca z detalowością codzienną egzystencję mieszkańców XVII-wiecznego Zamościa. Akcentująca służalczą rolę kobiet, całkowicie zależnych od swoich opiekunów. Wnikająca w meandry rodzinnych więzi i statusu, przyzwalających na subtelne przekraczanie ram społecznych konwenansów.
„Zamojski złotnik” to historia osnuta na płaszczyźnie powieści obyczajowej, która drobiazgowo oddaje tło historyczne tamtej epoki.
„Córka komendanta” - John Boyne
Zanurzona w oceanie trudnych do zobrazowania emocji. Stawiająca przed moralnym dylematem, który wyraźnie krystalizuje się na dnie serca. I mocno poruszająca, powodująca mimowolnie napływające do oczu łzy smutku.
„Córka komendanta” to historia kontynuująca przeżartą tragicznymi nutami powieść „Chłopiec w pasiastej piżamie”, tak trwale ulokowanej w odmętach pamięci wielu czytelników. Niewątpliwie to odsłona równie wzruszająca, w tym wydaniu oscylująca wokół mozolnej do zdefiniowana istoty dobra i zła.
„Dom pod Kogutami” - Victoria Belim
Rozpisana z wyraźnie odczuwalną czułością, głęboko tkwiącą w trwałych więzach rodzinnych. Oddająca z szacunkiem zarys historii i kultury ziem ukraińskich. Obrazująca poszukiwanie własnej tożsamości w czeluści familijnych tajemnic.
„Czarny motyl” - Lidia Liszewska, Robert Kornacki
Obrazująca nieprawdopodobny hart ducha i inspirującą odwagę, drzemiące w zaledwie kilkunastoletnim ciele. Niesiona niezatartą przez strach miłością do kraju, obliczem wyszarpywanej z rąk oprawców wolności, skrywaną na dnie duszy nienawiścią, tak mocno tłumioną pod wykreowanym niemieckim woalem. I oddana z wyczuwalnym realizmem, który obleczono kompozycyjną subtelnością.
„Czarny motyl” to fabularyzowana historia Haliny Kłąb-Szwarc, rozmyślnie uwikłanej w wojenną konspirację, która świadomie zdziera warstwę nastoletniej niewinności, by rozpocząć niebezpieczne działania wywiadowcze.
„Diament i Róża” - Karolina Winiarska
Utkana nićmi przepięknej i niezniszczalnej relacji między dwoma kobietami. Niesiona siłą dziecięcych pragnień, które stają się wyraźnym drogowskazem dorosłości. Z wrażliwością kompilująca słodycz nowego życia z goryczą nieuniknionego pożegnania.
„Diament i Róża” to powieść zbudowana wokół więzi pomiędzy wkraczającą w nowy etap rozwódką a jej byłą teściową. To właśnie refleksyjne stosunki międzyludzkie stanowią fabularny fundament tej historii – trwałe, ulotne, podszyte rozczarowaniem, ale i nadzieją.
Reklama:- Kobiece,
- Agora,
- Luna,
- Literackie,
- Lira,
- Książnica,
- Czwarta Strona,
- Flow,
- Initium,
- Skarpa Warszawska,
- Muza,
- Prószyński,
- Mova,
- Szara Godzina,
- Replika,
- Flow,
- Diamenty.
Komentarze
Prześlij komentarz