„Córki tęczy” - Hanna Cygler
Tytuł: „Córki tęczy”
Autorka: Hanna Cygler
Wydawnictwo: Luna
Gatunek: literatura obyczajowa
Data premiery: 28.09.2022
Liczba stron: 328
Gatunek: literatura obyczajowa
Data premiery: 28.09.2022
Liczba stron: 328
Opis książki
Co się stanie, kiedy spotkają się dwie kobiety, które w zwykłych okolicznościach nigdy by się nie poznały?
Joy Makeba mieszka w Pretorii w Republice Południowej Afryki. Opiekuje się dwiema siostrami i każdego dnia walczy o przetrwanie.
Zuzanna Fleming jest właścicielką fabryki w Gdańsku. Nie brakuje jej niczego oprócz miłości. Przystojny Jack proponuje jej egzotyczne wakacje. Mają być noclegi w luksusowych hotelach, wypoczynek na łonie natury i podziwianie dzikich zwierząt podczas safari. Szybko jednak wspaniały urlop przerodzi się w walkę o życie?
Kiedy życie nagle wymyka się spod kontroli, zaczyna się prawdziwy thriller.
Córki tęczy to historia o kobiecej solidarności i potrzebie niesienia sobie pomocy, niezależnie od koloru skóry.
źródło: Lubimy Czytać
Recenzja
Obrazująca siłę kobiecej solidarności, wybrzmiewająca nutami polityki, których echo niesie się po obszarze Republiki Południowej Afryki, sugestywnie przybliżająca nakreślone portrety psychologiczne, które wyraźnie ze sobą kontrastują. „Córki tęczy” to mieniąca wielobarwnymi emocjami powieść, która konfrontuje dwie kreacje naznaczone nie tylko odmienną aparycją, ale skrajnością wyznawanych wartości czy fundamentów komponowania swojego życia. Ta fabularna wizja zestawienia dwóch, całkowicie odmiennych światów, wizualizuje uniwersalność ludzkiej duszy – pragnącej troski, zrozumienia i miłości. To pozycja poruszająca tragizmem egzystencjalnych ścieżek, subtelnie oddająca intymność meandrów uczuć, tkana niesprawiedliwością podziałów społecznych, które powinny stanowić niewyraźny ślad na mapie historii. Na kartach książki skrywa się zaskakująca kompilacja gatunkowa, spajająca elementy obyczajowe, intencjonalnie budujące jaskrawie wyczuwalne napięcie, mimowolnie przeistaczające się w zapierający dech thriller z nutą sensacji, który zatrważa przebiegiem nieoczekiwanych zdarzeń. Mimo trudnej tematyki, którą osadzono w „Córkach tęczy”, narracja odzwierciedlająca swobodnie snuty dziennik, odznacza się wrażeniem lekkiej chmurki, po której z przyjemnością się stąpa, krok za krokiem, strona za stroną. To książka niewątpliwie składająca się z mozaiki dojmujących trosk, wczepionych w tkanki na dnie duszy bolesnych doświadczeń z przeszłości, determinujących przyszłe wybory, ale i małych codziennych radości, na których filarze naszkicowano malunek o pięknych barwach altruistycznej pomocy, swoistego całunu dobra, który okrywa rozkosznie ciepłem. Czuć unoszący się z treści zachwyt Afryką! To nie odsłona turystycznej egzotyki, ale tej surowej, nieprzyćmionej atrakcjami, a tym samym obnażającej kulturowość, która podkreśla ludzkie zagubienie na tle wypełnionego nierównościami kraju – odbiorca ma możliwość doświadczenia także tej ciemniejszej strony, tak ewidentnie innej od papuziej scenerii. Dwutorowo prowadzona fabuła, nićmi przypadku splata losy kobiecych wojowniczek, fragmentarycznie w siebie wątpiących, ale bezsprzecznie silnych, których naznaczone mrokiem doznania kształtują podwaliny do zaistnienia przyjaźni trwałej i drogocennej. „Córki tęczy” to literacka podróż nie tylko po Południowej Afryce, ale wędrówka po drogach eksperiencji, z pełnym autentyzmem uwypuklająca filozofię Ubuntu, będącą esencją człowieczeństwa. To ujmujący przekaz, nasycony wartościami o moralizatorskim sznycie, spojony z wdzięczną rozrywką – historia spisana z czułością i świadomą wrażliwością!
Książkę możesz kupić tutaj: KLIKNIJ
Współpraca płatna z wydawnictwem Luna
Komentarze
Prześlij komentarz